Вiддiлення травматологii та ортопедii

м.Черкаси
Комунальний заклад
"Третя Черкаська міська
лікарня швидкої медичної
допомоги" ЧМР
вул. Самійла Кішки, 210

завідуючий відділенням
(0472) 64-57-57
ординаторська
(0472) 64-24-81
приймальне відділення
(0472) 64-80-04
ми в Facebook
https://www.facebook.com/groups/1716644645273677/
Прохання в заявці запису на прийом вказувати контакний e-mail,
це пришвидшить отримання відповіді
або пишіть на viber: +380505463218

ACP SVF терапія

ACP SVF терапія

ACP SVF терапія - унікальний метод лікування дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, успішно застосовується в нашій клініці. В основі методики лежить використання альтернативного джерела клітинного матеріалу для відновлення цілісності хрящів за рахунок використання стромально-васкулярної фракції жирової тканини (SVF), та збагаченої аутологічної кондиціонованої плазми крові пацієнта (ACP).

 

Що таке ACP SVF терапія
У всьому світі сьогодні активно розвивається регенеративна медицина. Майже всі клітини людського організму мають властивість регенерації - відновлення пошкоджених ділянок. Ці процеси активні у дітей в період росту, але поступово сповільнюються з віком. Саме завдяки регенерації у людини зростаються переломи, гояться подряпини, відкриті рани, ростуть волосся, нігті.

Різні типи клітин мають різну ступінь відновлення. Якщо кісткова тканина регенерує порівняно швидко, то у хрящовій тканині ці процеси здійснюються значно повільніше. Саме з цієї причини дегенеративні руйнування суглобів є серйозною проблемою, яка зустрічається у великого числа зрілих людей.

Прискорити процеси відновлення можуть стовбурові клітини, які містяться в кістковому мозку, пуповинній крові. Проблема їх вільного застосування в медицині полягає в тому, що отримати такий біоматеріал у дорослої людини складно і часто небезпечно для життя. Забір пуповинної крові можливий тільки відразу після народження. Нещодавно вчені виявили, що клітини стромально-васкулярної фракції теж мають подібні функціями. Ці речовини є в плазмі крові, жировій, кістковій тканині. Їх можна без ризику для здоров'я пацієнта отримати і використовувати при лікуванні серйозних захворювань.

Якщо стромально-васкулярнуфракцію збагатити аутологічною кондиціонованою плазмою крові, тоді  спостерігається ефект синергії, тобто позитивні характеристики і властивості цих речовин підсилюють один одного. На основі цієї методики і створена ACP SVF терапія.

 

Які захворювання лікують за допомогою ACP SVF терапії
Новітній метод терапії з використанням стовбурових клітин жирової тканини використовується при лікуванні таких захворювань:

запалення суглобів - артрити, артрози;
гонартроз;
коксартроз;
наслідки травм, в тому числі спортивних.

Будь-які ураження суглобової тканини з подальшим її запаленням потребують термінового лікування. Раніше при таких серйозних недугах єдиним рішенням було ендопротезування - заміна пошкодженого суглоба на штучний. Сьогодні медицина зробила крок далеко вперед, на зміну радикальним органо-заміщуючим операціями приходять регенеративні технології